Obľúbené oblasti pre Vašu dovolenku na jachte v Chorvátsku

Chorvátsko je na prvom mieste v obľúbenosti našich klientov! Každý rok od apríla do októbra ponúkame výborné podmienky ako pre aktívny jachting, tak pre oddichovú dovolenku na jachte pre priateľov a rodinu. Pre vašu dovolenku na katamaráne alebo plachtnici si môžete vybrať z dvoch oblastí pre plavbu. Obidve sú unikátne, obidve ponúkajú kvalitné chartrové jachty vo svojich prístavoch a u oboch sa môžete rozhodnúť, či napnete plachty a užijete si dlhú plavbu naprieč pobrežiu, alebo si budete užívať zátoky plné priezračnej vody!

Severná trasa

Veľké maríny v Biograde alebo Sukošane búdu najlepším bodom pre Vašu plavbu po ostrovoch NP Kornati, ktoré sú perlou severného Jadranu. Ostrovy Kornati sú vyhľadávané pre svoj výborný olivový olej, čerstvé ryby a hlavne pre svoj kľud, ktorý ponúkajú. Iba na plachetnici alebo katamaráne môžete zakotviť v zátoke Mir, ísť sa prejsť k unikátnemu slanému jazeru a obdivovať západ slnka z vysokých útesov. Dôležitou súčasťou dovolenky na lodi je tiež návšteva výborných reštaurácií , ktoré nájdete po celom členitom pobreží Chorvátska. Medzi najobľúbenejšie patrí vyhlásená konoba na Opate , alebo na Piškere. svoje miesto v oblasti charterových lodí majú aj maríny na samom severe Chorvátska, v blízkosti Puli, Punatu alebo na Krku. Obľúbeným cieľom sú legendami sprevádzané Titové ostrovy , ktoré sa pomaly otvárajú ako turistom taktiež jachtárom.

Južná trasa

Najkúzelnejšie miesta Jadranu poznáte len z Vašej jachty, pokiaľ vyrazíte zo Splitskej oblasti!Nová marína v Segete pri Trogire , ďalšia nová marína priamo v Trogire , Kaštele alebo v samotnom centreSplitu ponúkajú vysoký štandart služieb, blízkosť letiska , a hlavne sú najlepším bodom pre plavbu na krásny Hvar, Korčulu, na vzdialený Mljet alebo Dubrovník! Zázemie charterových spoločností, ktoré jachty prenajímajú , je nadštandartné a zaručí Vám že dovolenka na plachetnici alebo na katamaráne v Chorvátsku bude naozaj pohodová.